2017. Augusztus 10. (Csütörtök) - 17:00 óra

Bonbon öntés

MARCIPÁN  |  ÉTCSOKOLÁDÉ  |  TEJCSOKOLÁDÉ

Ezen az órán a töltött csokoládé bonbonok elkészítésének alapjaival ismerkedünk meg, eredeti Szamos receptúra alapján. Megtanuljuk mi a temperálás, hogyan lesz fényes és roppanós a csokoládé, mindenki a gyakorlatban ismerkedhet meg a márványlapon való temperálás technikájával. Mindenki maga öntheti ki olvasztott és temperált csokoládéból a profi csokoládémesterek által használt formát, amely egy különleges élmény. A finom és stílusos apró mesterművekhez kétféle alapkrémet készítünk, egy pálinkával lazított  marcipánkrémet és egy krémes mézes tejcsokoládé krémet. Csokoládémesterünk segítségével megtöltjük azokat a kiöntött formát. Temperált csokoládéval zárjuk le a desszerteket, azaz talpaljuk, majd dermesztés után kiütjük a formából a pralinénkat. Ezután már csak meg kell kóstolnunk milyen a frissen készült roppanós bonbon íze.

A Csokoládé Iskola kezdő  kurzusa három órás.A képzés ára tartalmazza az elkészült csokoládék díszcsomagolását, bőséges kóstolót az órán készült pralinékból, a recepteket, sós süteményeket és frissítőt, valamint minden szükséges alapanyagot, a kötény és eszközeink használatát.