2017. Szeptember 06. (Szerda) - 17:00 óra

Design torta

HALADÓ

MARCIPÁN  |  LÁGY KRÉM  |  TRÜFFEL TORTA  |  SZEGÉLYEK  |  MASNI

Haladó tortadíszítés óránkon megismerkedünk a tortakrémek főzésével, a krémek kezelésével, táblázásával és a tökéletes krémtöltés fogásaival.  Tovább bővítjük  a marcipán kezelésével kapcsolatos ismereteinket, különböző módszerekkel fantáziánk szerint színezzük és formázzuk a díszítéshez használt marcipánt. Haladó habzsák technikákkal ismerkedünk, csipkék, rácsok, kagylók mintázásával tehetjük próbára kézügyességünket. Az saját kezűleg betöltött négyszögletű tortácskákat bevonjuk a színezett marcipánnal, majd belekóstolunk a figuraformázásba, masnit, pöttyöket és pillangót formázva díszítjük fel tortánkat. A finom és munkaigényes alkotói munka közben ismerjük meg a felhasznált anyagok összes tulajdonságát.

A halasó tanfolyam három és fél  órás. Minden haladó tanfolyam díja tartalmaz egy könnyű ebédet vagy vacsorát.
A helyszínen a kurzus elvégzése után tanulóink 20% kedvezménnyel vásárolhatják meg a tortadíszítéshez szükséges eszközöket és alapanyagokat.