2017. Augusztus 23. (Szerda) - 17:00 óra

Ganache Krémbonbon

SÓS KARAMELL  |  CITROMOS MÁLNA

1052 Budapest Váci utca 1.

A ganache selymesen lágy csokoládékrémet jelent, melynek fő összetevői a csokoládé és a tejszín. Elárulhatjuk, hogy minden csokoládékészítőnek saját, titkos ganache receptúrája van, így mi is megalkottuk a Szamos különleges ízvilágát. Sós karamell és selymesen lágy citromos málna ganache készítésén keresztül merülünk bele a krémbonbonok titkaiba. Megtanuljuk, hogyan lesz tökéletes állagú a ganache krémünk és az összetevők pontos arányát. Miután megfőztük a krémeket, formába öntjük és visszahűtés után apró kockákra vágjuk. Ezután megtanuljuk, hogyan kell fehércsokoládét temperálni és bemártjuk a csokoládéba az édességeket. Egy izgalmas díszítési technikába is belekóstolunk. A csokoládéval bevont finom krémek tetejére színes virágdísztés kerül, melyhez egy különleges mintákal átitatott fóliát használunk. Miután a csokoládé megdermedt eltávolítjuk a fóliát, de a minta már a krémbonbonunkat díszíti. Színes, vidám és  igazán különleges óra. Kezdő és haladó csokoládézóknak egyaránt ajánljuk.

A Csokoládé Iskola kezdő  kurzusa három órás.A képzés ára tartalmazza az elkészült csokoládék díszcsomagolását, bőséges kóstolót az órán készült pralinékból, a recepteket, sós süteményeket és frissítőt, valamint minden szükséges alapanyagot, a kötény és eszközeink használatát.