2017. Szeptember 02. (Szombat) - 14:00 óra

Macaron

LEVENDULA  |  FEKETERIBIZLI  |  ZÖLD TEA

Csokoládé Műhelyünkben a Szamos tradícióhoz igazodva megalkottuk saját macaron íz világunkat és receptúránkat, hogy ezen a kurzuson is egyedi ízek és krémek alkotása közben, lépésről lépésre a gyakorlatban ismerkedjenek meg tanulóink a macaron készítés titkaival. Először a mandula lisztből és friss tojásfehérjéből készült macaron habot készítjük el, majd megtanuljuk a habzsák és tartozékai használatát, hogy a megfelelő tudás birtokában megalkossuk a levendula, kávé és zöld tea ízesítésben készülő színes kis macaron alapokat. Ezután három különböző ganazse krémet készítünk valódi és természetes alapanyagok hozzáadásával, a levendula macaronhoz fehércsokoládé-feketeribizli, a kávé macaronhoz tejcsokoládé-kávé és a zöld tea macaronhoz fehércsokoládé-pisztácia ízekben. Ezután nincs más dolgunk mint betölteni a színes kis desszerteket és gyönyörködni a végeredményben, valamint elkápráztatni családunkat és barátainkat a megszerzett tudással.

A Csokoládé Iskola kezdő  kurzusa három órás.A képzés ára tartalmazza az elkészült macaronokat és azok díszcsomagolását, bőséges kóstolót az órán készült pralinékból, a recepteket, sós süteményeket és frissítőt, valamint minden szükséges alapanyagot, a kötény és eszközeink használatát.

Maximum 5 fős csoportokban történik az oktatás, hogy minden tanuló a gyakorlatban sajátíthassa el a macaron készítés alapjait.