2017. Szeptember 05. (Kedd) - 17:00 óra

Mignon

CITROM  |  PISZTÁCIA KRÉM

Sütemény kurzusainkat egy igazi cukrászdai klasszikussal indítjuk, amely imádni való, apró és nagyon finom. Ezen az órán a piskóta sütés titkaiba, a mignon krémek készítésébe és a falatnyi finomságok díszítésébe kóstolhatnak bele tanulóink lépésről lépésre a gyakorlatban. Megtanuljuk hogyan készül a tradicionális mignon piskóta, azaz a koki tészta, majd megalkotjuk a változatos ízvilágú töltelékkrémeket. Pisztáciakrém készül a béka mignonhoz, cseresznyés marcipánkrém a vöröskereszteshez és lágy citromkém a klasszikus citromhoz. Miután a koki tésztából és krémekből megalkottuk a sütemény alapokat, elsajátítjuk a fondant kezelését és a mignonok mártását. Ezután nincs más dolgunk, mint feldíszíteni a fondant-nal borított kedves édességeket. Készül egy igazi Szamos különlegesség, a béka mignon, amely a gyermekek kedvence. Az édességek díszítésének kizárólag a kreativitásunk szab határt.  Édes, kedves és nagyon tartalmas óra. Várjuk szeretettel!

A Csokoládé Iskola kezdő  kurzusa három órás.A képzés ára tartalmazza az elkészült mignonokat és azok díszcsomagolását, bőséges kóstolót az órán készült süteményekből, a recepteket, sós süteményeket és frissítőt, valamint minden szükséges alapanyagot, a kötény és eszközeink használatát.

Maximum 5 fős csoportokban történik az oktatás, hogy minden tanuló a gyakorlatban sajátíthassa el a macaron készítés alapjait.

A helyszínen a kurzus elvégzése után tanulóink 10% kedvezménnyel vásárolhatják meg a mignon készítéshez szükséges eszközöket és alapanyagokat.