2017. Szeptember 04. (Hétfő) - 17:00 óra

Trüffel órák

TEJCSOKOLÁDÉ  |  ÉTCSOKOLÁDÉ  |  LÁGY KRÉM

1052 Budapest Váci utca 1.

Ezen az órán a trüffel készítés alapjaival ismerkedünk meg, eredeti Szamos receptúrák segítségével. Megtanuljuk, mi a temperálás, hogyan lesz fényes és roppanós a csokoládé, és mik lehetnek a legalapvetőbb hibák a csokoládé előkristályosításának folyamata során. Megalkotjuk a trüffelünk lelkét, azaz két különböző féle tej- és étcsokoládéval megbolondított tejszínes krémet főzünk. A krémeket szaknyelven fogalmazva: táblázzuk, és miután lehűltek, temperált csokoládéba mártjuk.  Csokoládémesterünk segítségével a trüffel díszítési eljárásba is belekóstolhatunk. Borzoljuk és megtudjuk, milyen technikával kerülnek az olvasztott csokoládécsíkok a desszertre. A különböző ízesítésű és formájú trüffelek díszítésének csak a kreativitásunk szabhat határt.

Részletek:
A Csokoládé Iskola Trüffel órák kurzusa három órás.

A képzés ára tartalmazza az elkészült csokoládék díszcsomagolását, bőséges kóstolót az órán készült pralinékból, a recepteket, sós süteményeket és frissítőt, valamint minden szükséges alapanyagot, a kötény és eszközeink használatát.

Lemondási feltételek: